1. Home
  2. /
  3. Блог
  4. /
  5. Тонування
  6. /
  7. Тонування автомобіля: переваги та...

Тонування автомобіля: переваги та недоліки


Переваги тонування авто

Тонувати автомобіль чи не варто? Рано чи пізно це питання виникає у кожного власника авто, тому ми вирішили поділитися своїм досвідом і розібрати плюси та мінуси тонування автомобіля, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Комфорт

  • Зменшення відблисків. Тонування скла автомобіля захищає від сонячних відблисків вдень, а також від світла фар зустрічних авто ввечері, що допомагає знизити навантаження на зір водія.
  • Зниження температури у салоні. Завдяки тонуванню скла салон не перегрівається на сонці, всередині автомобіля зберігається приємний мікроклімат, а також збільшується продуктивність кондиціонера.

Безпека

  • Зміцнення скла. У разі удару скло не розлітається по всьому салону, а залишається на тонувальній плівці.
  • Приватність. Тонування бокового скла дозволяє приховати салон від сторонніх очей і зменшує ймовірність пограбування авто, адже потенційний зловмисник не дізнається, що є всередині.

Естетика

Стильний та елегантний вигляд. Тонування скла автомобіля – простий та економний спосіб оновити зовнішній вигляд авто й покращити його дизайн, а також захистити оббивку крісел та інші матеріали всередині салону від вигоряння.

Недоліки тонування авто

Зменшення видимості. Під час негоди й у темний час доби знижується видимість у салоні та на дорозі, що може призвести до ДТП. Тому водіям-початківцям тонувати скло в авто не рекомендується. Краще зробити це, набравшись досвіду у водінні.

Правові аспекти

Обмеження та штрафи за невідповідність стандартам. Щоб уникнути ДТП, тонувальна плівка має забезпечувати хорошу видимість на дорозі. Згідно з чинними нормативами, можна затонувати переднє скло лобове плівкою зі світлопроникністю 75%, а передні бічні – плівкою зі світлопроникністю 70%. За порушення нормативів високий ризик отримати штраф. За статистикою, автомобілі з затемненим склом патруль зупиняє частіше. 

Також у багатьох країнах ЄС більш високі вимоги до тонування скла або ж воно зовсім заборонене. Автомобіль, який не відповідає критеріям тонування, можуть просто не пропустити на кордоні. Це варто врахувати, якщо плануєте їздити до Європи на своєму автомобілі: або тонувати скло з урахуванням європейських стандартів, або перед поїздкою робити розтонування.

Підсумуємо

Тонування переднього лобового скла та передніх бокових значно підвищує рівень безпеки й комфорту водія та пасажирів, а також дозволяє покращити зовнішній вигляд автомобіля. Однак тоноване скло вимагає досить високих навичок водіння авто, а також дотримання чинних нормативів України й інших країн, куди можливі поїздки на власному авто.

Якщо ви хочете затонувати автомобіль якісною плівкою й не порушити закони, звертайтеся до нашого детейлінгового центру STEK Odesa. Щоб замовити послугу, залиште заявку на консультацію на сайті. Найближчим часом з вами зв’яжеться наш менеджер, щоб розрахувати необхідну кількість плівки й зорієнтувати щодо остаточної вартості тонування скла авто.

Зацікавила послуга
тонування?